Strona Główna O mnie

O mnie

CZEŚĆ,

Jestem Klaudia Kołdras i witam Cię na moim blogu!

Mam 25 lat, a od trzech mieszkam w Norwegii. Przeprowadziłam się tu zaraz po skończeniu studiów licencjackich na Uniwersytecie Gdańskim. Dlatego też w Trójmieście zostawiłam spory kawałek mojego serca, a gdy tam wracam, zawsze czuję się jak... na pierwszej randce. Pierwsze 3 lata mojej norweskiej przygody spędziłam na północy tego kraju, dokładnie w miejscowości Bodø. Od października 2018 roku, swoich sił próbuję w Oslo. Uwielbiam poznawać kulturę tego kraju, a swoją wiedzą, którą zdobyłam na rocznych studiach językowo-socjologicznych, staram się dzielić również tutaj.

Jestem zwolenniczką prostego życia i wierzę, że mniej naprawdę znaczy więcej. Uczę się odpuszczania, przede wszystkim sobie, ale również innym. Od ponad trzech lat jem roślinnie, a zdrowy styl życia jest ze mną od dawna. Nie boję się rozmawiać o tym, co często uznawane jest za temat tabu (niestety). Na blogu wielokrotnie dzieliłam się swoimi doświadczeniami, również tymi trudniejszymi.

Nie jestem osobą, która będzie próbowała pokazać Ci, jak masz żyć. Chcę Cię inspirować, dodawać otuchy, rozmawiać i przypominać o tym, że każdy zasługuje na dobre życie.

Uwielbiam wszystko, co związane z byciem kreatywną. Nieustannie rozwijam swoje pasje, a są nimi: fotografia, sport, roślinne gotowanie oraz pisanie. Codziennie uczę się siebie, a także staram się celebrować niepozorne chwile, które przecież budują naszą codzienność.

Od kilku lat zmagam się z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy, czyli chorobą Hashimoto oraz jej niedoczynnością.

JAKA TEMATYKA POJAWIA SIĘ NA BLOGU?

 

  • Dieta roślinna i bezglutenowa,
  • przepisy na zdrowe, a przede wszystkim, łatwe dobroci,
  • samoakceptacja i życie w zgodzie z samym sobą,
  • zwykłe życie,
  • codzienność w Norwegii, nauka norweskiego, studia w Norwegii
  • naturalne kosmetyki,
  • fotografia,
  • odkrywanie świata, podróże w rytmie slow.

 

Na blogu znajdziesz kategorie, które sprawnie pozwolą Ci odnaleźć odpowiednie wpisy. Nie pozostaję mi nic innego, jak tylko życzyć Ci, miłej lektury!

Obiecuję, że swoją wiedzę czerpię z życiowego doświadczenia, a nie tylko i wyłącznie, z przeczytanych podręczników.

Autorką zdjęcia jest cudowna i utalentowana fotograf Ewelina Dalecka.