Strona Główna O mnie

O mnie

CZEŚĆ,

Nazywam się Klaudia Kołdras i witam Cię na moim blogu!

Mam 25 lat, a od dwóch mieszkam w północnej Norwegii. Przeprowadziłam się tam zaraz po skończeniu studiów licencjackich na Uniwersytecie Gdańskim. Dlatego też w Trójmieście zostawiłam spory kawałek mojego serca, a gdy tam wracam, zawsze czuję się jak... na pierwszej randce. Obecnie mieszkam w norweskim miasteczku Bodø i uwielbiam poznawać kulturę tego kraju. Swoją wiedzą, którą zdobyłam na rocznych studiach językowo-socjologicznych, staram się dzielić również tutaj.

Jestem zwolenniczką prostego życia i wierzę, że mniej naprawdę znaczy więcej. Uczę się odpuszczania, przede wszystkim sobie, ale również innym. Od dwóch lat jem roślinnie, a zdrowy styl życia jest ze mną od dawna. Nie boję się rozmawiać o trudnych sprawach, na blogu wielokrotnie dzieliłam się swoimi doświadczeniami, również tymi trudniejszymi.

Nie jestem osobą, która będzie próbowała pokazać Ci, jak masz żyć. Chcę Cię inspirować, dodawać otuchy, rozmawiać i przypominać o tym, że każdy zasługuje na dobre życie.

Uwielbiam wszystko, co związane z byciem kreatywną. Nieustannie rozwijam swoje pasje, a są nimi: fotografia, sport, roślinne gotowanie oraz pisanie. Codziennie uczę się siebie, a także staram się celebrować niepozorne chwile, które przecież budują naszą codzienność.

Od kilku lat zmagam się z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy, czyli chorobą Hashimoto oraz jej niedoczynnością.

 

JAKA TEMATYKA POJAWIA SIĘ NA BLOGU?

 

  • Dieta roślinna i bezglutenowa,
  • przepisy na zdrowe, a przede wszystkim, łatwe dania/desery/przekąski
  • rozwój osobisty,
  • samoakceptacja i życie w zgodzie z samym sobą,
  • zdrowe, świadome, proste, a przede wszystkim, zwykłe życie,
  • codzienność w Norwegii, nauka norweskiego, studia w Norwegii
  • naturalne kosmetyki, świadome zakupy,
  • odkrywanie świata, podróże w rytmie slow.

 

Na blogu znajdziesz kategorie, które sprawnie pozwolą Ci odnaleźć odpowiednie wpisy. Nie pozostaję mi nic innego, jak tylko życzyć Ci, miłej lektury!

Obiecuję, że swoją wiedzę czerpię z życiowego doświadczenia, a nie tylko i wyłącznie, z przeczytanych podręczników.

 

Autorką zdjęcia jest cudowna i utalentowana Ewelina Dalecka.