W co się ubrać? To pytanie zadaje sobie każda dziewczyna. Bo która z nas nie chce wyglądać pięknie, atrakcyjnie, ponętnie i niebanalnie? Strój powinien być modny, stylowy, oryginalny, dopasowany do osobowości i dobrany do figury. Wiadomości rss

Każdy człowiek jest indywidualnością i tak jak ma swoją niepowtarzalną osobowość, tak też posiada własne proporcje ciała, wzrost i wagę. Aby świetnie wyglądać, trzeba mieć indywidualnie dobrany ubiór, właściwy dla własnego stylu i sylwetki. Zalety figury należy eksponować, a niedociągnięcia tuszować. To nie jest wcale trudne! Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad tworzenia złudzeń optycznych. Sprawdzają się one w każdej modzie i w każdym stylu ubierania się. Są ponadczasowe.

Często potrzeba lat, by odkryć, jakie fasony nam służą i jakie kolory są dla nas korzystne. Dzisiaj ta dziedzina życia – źródło frustracji wielu kobiet – zaczyna być na szczęcie oswajana. Najczęściej najlepiej na pytania o sylwetkę odpowie stylista, który ma sprawdzone sposoby na widoczną poprawę wyglądu, bez wyrzeczeń i finansowego bankructwa.

Reguły przedstawione przez stylistę np. takiego jak Lusty lub Gok Wan będą abecadłem, którego znajomość pomoże rozpoznać typ sylwetki i dobrać odpowiedni strój. Otworzy też drogę do stworzenia własnego, niepowtarzalnego wizerunku.

Kreowanie właściwego stylu to dążenie do uzyskania doskonałego wyglądu, tworzenie niepowtarzalnego wizerunku przy zastosowaniu odpowiednich reguł. Są zasady, które odnieść można do wszystkich typów sylwetek i urody, oraz takie, które odnoszą się tylko do poszczególnych. Zasady, którymi powinna kierować się każda kobieta są następujące:

– ubrania najlepiej kupować zestawami,

– strój musi harmonizować z wiekiem kobiety,

– uniwersalną zasadą, niezależnie od sytuacji, jest schludność,

– ubiór musi być odpowiedni do sytuacji,

– styl powinien pasować do prowadzonego trybu życia,

– zachowanie umiaru,

– kolorystyka i wzornictwo muszą być zgodne z typem urody,

– fason ubrań musi uwzględniać typ sylwetki.