Fotografia ślubna to specjalność wielu studiów fotograficznych oraz fotografów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest ogromne, ponieważ niemal każda przyszła Para Młoda rezerwuje fotografa na wesele. To sprawia, że konkurencja w branży jest duża, a wybór odpowiedniego wykonawcy niezbyt łatwy. Co zrobić, aby wybrany fotograf na ślub w pełni spełnił nasze oczekiwania?
Pierwszym krokiem powinno być porównanie zdjęć wykonanych przez poszczególnych fotografów. Galerie z realizacjami wykonawcy udostępniają na swoich stronach internetowych. Warto jednak dokładnie przeanalizować portfolio i sprawdzić, czy fotki różnią się od siebie, zostały wykonane na wielu różnych imprezach. To pozwoli ocenić umiejętności fotografa, a nie jedynie najlepsze fotografie wykonane w jego karierze.
Ważne jest, aby fotograf posiadał profesjonalny sprzęt. Lustrzanka lub kompakt i jeden obiektyw nie są wystarczające. Zdjęcia w kościele różnią się od tych wykonywanych przy sztucznym świetle sali weselnej czy w czasie sesji plenerowej. Kilka obiektywów jest podstawą profesjonalizmu.
Warto także spytać o pozwolenie na wykonywanie fotek w kościele, termin sesji plenerowej, możliwość dostarczenia do niej profesjonalnego oświetlenia, które pozwoli np. zrobić doskonały portret Pary Młodej.