Myśląc o garniturze trzeba wiedzieć o tym, że zakup takiego ubrania nie jest tani. Trzeba na to przeznaczyć sporą sumę pieniędzy. Zazwyczaj jest to minimum kilkaset złotych. Taka suma nie jest jednak kwotą wygórowaną. Bywają znacznie wyższe kwoty jakie trzeba na garnitur wydać.

Najdroższe są tak zwane garnitury ślubne. Ubiera się je praktycznie tylko na jedną okazję i później odkłada na wieszak do szafy. Wydajemy więc tak naprawdę pieniądze jednorazowo. Jest to więc bardzo podobna sytuacja do zakupu sukni ślubnej. Ją również zakłada się raz, a wydaje się na nią nie tak małe pieniądze.
Czy warto więc wydawać ogromną sumę pieniędzy na garnitury? Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Większość osób jednak uważa, że nie warto. Po co wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na garnitur skoro ubierzemy go jeden jedyny raz? Trzeba oczywiście odpowiedzieć sobie na to samemu. Pamiętajmy, że garnitur nie jest tanim zakupem więc dobrze należy się nad nim zastanowić. Może jest to zakup na którym można zaoszczędzić?