Pokaz Michała Szulca z Tygodnia Mody w Łodzi. Jak napisał mi Michał: „Jednym się podobało, dla innych jest to postpeerelowska koncepcja :)”. A od kiedy to się wyklucza? Taki podział wynika chyba z umiłowania dużej części naszego społeczeństwa do złota i wielkich logo – stąd wszystko, co spokojne, proste i – nie daj Boże! – w szarościach jest „postpeerelowskie”. A przecież już w PRL-u mieliśmy całkiem niezłych projektantów.

PS Wszyscy, którzy nie załapali się na Tydzień Mody, mogą część kolekcji obejrzeć na ModaForteFilm na youtube. Dzięki temu w końcu mogłam zobaczyć tak przez wszystkich chwalone ubrania MMC Studio Design. Muszę przyznać, że mi się podobają, choć te różne futrzane kołnierze zupełnie mi nie pasują do reszty.

klasyczne szarości
sukienki by Mateusz Tomczyk @ Banana Bloxsukienki by Mateusz Tomczyk @ Banana Blox

Mateusz Tomczyk, uczeń (za chwilę absolwent) koszalińskiej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy – na początku tego roku podpisał umowę z Young Polish Designers Foundation. Jak wielu młodych projektantów nie ma jeszcze do końca wykrystalizowanego stylu, choć widać, że lubi za pomocą koloru podkreślać krój kreacji. Właśnie dlatego zwróciłam na niego uwagę. Podoba mi się, jak przy pomocy szarości wydobywa elementy klasycznych, delikatnych sukienek (takich, jak te powyżej), mocne kolory rezerwując dla trochę bardziej ekstrawaganckich strojów.
Mateusz bierze teraz udział w konkursie New Look Design, na razie dostał się do półfinału. Powodzenia!