Pamiątki z gór

Polskie góry są piękne i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Polacy je kochają, a także turyści z zagranicy coraz częściej przybywają do nas, aby cieszyć się widokiem Tatr i zwiedzać ten piękny region naszego kraju.

Być w górach i nie przywieźć pamiątki to grzech. Oblegane Krupówki, czy podnóże Gubałówki obfitują w ogromną ilość straganów, gdzie kupić można wszelkiego rodzaju pamiątki związany z Podhalem. Na tych bazarach znaleźć można prawdziwe cuda jak i zwykłą chińszczyznę.
Nie można jednoznacznie stwierdzić, które pamiątki cieszą się największą popularnością. Równie dobrze sprzedają się pamiątki typowo regionalne jak kapcie góralskie, wełniane skarpety, czy drewniany ciupagi jak i każde inne gadżety typu zapalniczki ze stosownym nadrukiem, breloki, czy futerały na telefon komórkowy.

Niezmiennym faktem jest, że rynek pamiątkowy na całym Podhalu kwitnie i jest w bardzo dobrej kondycji. Sprzedaż pamiątek to oprócz wynajmu pokoi najbardziej opłacalny biznes dla Zakopanego i jego najbliższej okolicy.