Choć mało się o tym mówi typ wiązania krawatu należy przypasować nie tylko do rodzaju krawata, koszuli itp. lecz również do kształtu twarzy mężczyzny. A zatem- jakie wiązanie krawata pasuje do jakich osób?

Klasyczny windsorski węzeł znakomicie pasuje do osób o długiej szyi, powinny go zaś unikać osoby o okrągłej twarzy. Węzeł ten raczej lepiej sprawdza się u mężczyzn o mocno zarysowanej linii szczęki. Wiązania „na cztery” powinny unikać osoby o szczupłych, pociągłych twarzach. Węzeł księcia Alberta mogą spokojnie stosować posiadacze różnego typu twarzy. Węzeł Hanover z kolei niezbyt dobrze prezentuje się u osób mających okrągłe twarze. Natomiast niżsi mężczyźni, charakteryzujący się większą tuszą widoczną również na twarzy na pewno docenią wysmuklające zdolności wiązania Balthusa.

Tego typu przykłady można mnożyć w nieskończoność. Ważne jest, aby dokładnie ocenić, jaki się ma kształt twarzy i od tego momentu nie przykładać uwagi tylko do kroju garnituru, jego koloru, wyglądu koszuli, wzoru na krawacie, czy też jego materiału, lecz również do sposobu jego wiązania.